Aktuality‎ > ‎

Akce v adventu a o Vánocích

přidáno: 16. 12. 2022 3:08, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 16. 12. 2022 3:17 ]
Adventní doba je tradičně spojena s různými činnostmi – nakupováním dárků, sháněním stromečku či kapra, pečením cukroví, možná i s větším úklidem. A pokud to nepřeženeme, užíváme si tuto dobu v očekávání Vánoc. A právě k tomu správnému naladění přispívají i četné adventní či vánoční koncerty. A na nich se tradičně podílejí i žáci naší školy.

Začalo to již týden před adventem vystoupením na Vánočních trzích, následovalo zdobení stromečků a o první adventní neděli tradiční Adventní koncert spojený s rozsvícením hronovského náměstí. Pak se stavěl před Jiráskovým divadlem betlém a na svátek sv. Lucie se uskutečnil průvod se světly.

Vedle žákovských koncertů v Malém sále Jiráskova divadla, kde se samozřejmě na programu objevily i vánoční koledy, se v naší škole uskutečnila a ještě uskuteční řada třídních koncertů a vánočních besídek.

V pátek 16. prosince se od 19:00 koná v Jiráskově divadle tradiční Vánoční koncert, letos s názvem Vánoce s panem Rybou. Navazuje tak na předchozí projekty zaměřené na Wolfganga Amadea Mozarta nebo Josef Ladu.

V pondělí 19. prosince se od 19:00 koná v Beránku v Náchodě Vánoční koncert Komorního orchestru Slávy Vorlové. Není to akce školy, ale účinkuje v něm řada učitelů ZUŠ Hronov.

V pátek 23. prosince si můžete odnést do svých domovů Betlémské světlo – i u této akce budou žáci naší školy.

Pokud si neumíte Vánoce představit bez České mše vánoční Jana Jakuba Ryby, máte stejně jako v minulých letech příležitost vyslechnout ji o půlnoční mši svaté v katolickém kostele.

A kdybyste si chtěli zpříjemnit odpoledne na sv. Štěpána, můžete navštívit kostel Navštívení Panny Marie ve Velkém Poříčí, kde se bude konat také již tradiční Varhanní koncert, tentokrát spojený i s gregoriánským zpěvem.

Nabídka je široká a asi nikdo nebude schopen absolvovat vše. Ale je to spousta příležitostí k zastavení, zklidnění a trochu i přemýšlení o věcech důležitějších, než jsou peníze, kariérní úspěchy nebo třeba dokonalý úklid. Mám na mysli lidi kolem nás, rodinu, přátele i spokojenost s tím, kam směřujeme svým životem.

 

Na setkání v předvánočním i vánočním čase se těší Josef Vlach, ředitel ZUŠ Hronov

ĉ
Josef Vlach,
16. 12. 2022 3:08
ĉ
Josef Vlach,
16. 12. 2022 3:08
Comments