Aktuality‎ > ‎

Další soutěže základních uměleckých škol

přidáno: 14. 4. 2022 3:16, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 19. 4. 2022 5:59 ]

Ve druhé polovině března a také v dubnu pokračovaly další soutěže. A opět se skvělými výsledky našich žáků.

Ve velké konkurenci na celostátním kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek obsadila Natálie Beranová 2. místo a Věra Soukupová 3. místo. Obě děvčata na soutěž připravila paní učitelka Zuzana Meierová Genrtová. Další žáci z její třídy zpívali v krajském kole pěvecké soutěže ZUŠ v Hradci Králové. Výkony Anny Hofmanové, Štěpána Kaválka a Víta Lipovského byly ohodnoceny 2. cenou, Josef Pospíšil přivezl 3. cenu.

V krajském kole soutěže ZUŠ ve hře na bicí nástroje, která se konala rovněž v Hradci Králové, získal žák pana učitele Zdeňka Záliše Matěj Souček 2. cenu a zároveň zvláštní cenu za interpretaci koordinační etudy na bicí soupravu.

Na konci března se v Červeném Kostelci konala soutěžní přehlídka tanečního oboru ZUŠ. Paní učitelka Zuzana Zítková přihlásila do přehlídky čtyři choreografie. Všechny byly oceněny ve zlatém pásmu, dvě z nich postoupily do krajského kola, které se konalo 26. dubna 2022 v Jiráskově divadle v Hronově. 6. dubna 2022 se tři z těchto čtyř choreografií úspěšně zúčastnily opět v Červeném Kostelci Krajské přehlídky dětských skupin scénického tance. Do celostátního kola v Kutné hoře postoupila choreografie s názvem Neschovávej se. 

V pátek 8. dubna 2022 se v Hradci Králové konalo Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dřevěné dechové nástroje. Jediný náš zástupce, Vít Lipovský, který studuje u pana učitele Vladimíra Charitonova hru na saxofon, zde získal 1. cenu.

Krajské kolo soutěže ve hře na žesťové nástroje se konalo v Trutnově. Na první cenu dosáhli Veronika Anna Nawrat (trubka), Stanislav Žuljabin (trubka) a Jan Rýdl (tuba), 2. cenu získali Magdaléna Součková (lesní roh), Leontýna Vladyková (trubka), Matěj Souček (trubka) a Matěj Teichmann (tuba), 3. cenou byl oceněn Adam Špáta (trubka). Žáky do soutěže připravil pan učitel Miloš Meier.

Všem soutěžícím i jejich učitelům patří poděkování za vzornou reprezentaci i gratulace ke krásným výkonům. Poděkování patří také korepetitorům, Kláře Bydžovské a Zdeňku Horákovi, kteří na soutěžích naše žáky doprovázejí na klavír.


Comments