Aktuality‎ > ‎

Dechový orchestr mladých ve Francii

přidáno: 15. 9. 2017 6:10, autor: Josef Vlach
Ve čtvrtek kolem páté hodiny odpolední jsme vyrazili do francouzského Montrichardu, cestou přistoupila skupina mažoretek Nemesis z Trutnova. Po dlouhé cestě jsme kolem poledne dorazili poblíž Montrichardu, kde jsme byli ubytováni. Prošli jsme si historické centrum a udělali menší pochodovou zkoušku, která byla zakončena seznamovací zumbou s mažoretkami.

Druhý den po obědě jsme vyrazili na krásný zámek Cheverny na řece Loiře. Po prohlídce zámku se konalo první společné vystoupení s mažoretkami a následoval krátký průvod zakončený ohňostrojem.

V neděli nás čekal dlouhý hodinu a půl trvající pochod a ještě delší čekání na jeho začátek. Po pochodu následovala skromná večeře, z které jsme byli zklamáni. Následně jsme však zjistili, že nebyla určena pro nás a že nás čeká ještě naše večeře.

Poslední den jsme se po nevydařeném pokusu o návštěvu Disneylandu, vydali do Paříže. Viděli jsme Vítězný oblouk, Eiffelovu věž a Louvre, navštívili jsme i stánek s panini. Po večeři  a vyčerpávající cestě přeplněným metrem jsme se vydali na cestu domů.

Tímto bychom chtěli poděkovat trutnovským mažoretkám, že si jako svůj doprovod vybrali právě nás, Adélce za úžasnou zumbu a omluvit se řidičům Karlovi a Karlovi, že s námi měli tvrdý chleba. Děkujeme i paní doktorce za odborný lékařský dozor a samozřejmě našemu kapelníkovi Miloši Meierovi.

Za dechový orchestr Rada starších

Comments