Aktuality‎ > ‎

Dechový orchestr mladých zamířil do Havlíčkova Brodu!

přidáno: 10. 9. 2012 8:59, autor: Josef Vlach

Dne 1. září 2012 se na náměstí v Havlíčkově Brodě konal Festival dětských dechových orchestrů pořádaný místním pivovarem Rebel, na kterém nemohl chybět ani Dechový orchestr mladých spojený ze Základních uměleckých škol z Hronova a Červeného Kostelce. Na celé odpoledne byl připraven program v podobě nejen několika dechových orchestrů z různých koutů České republiky, ale i  akordeonového souboru místní Základní umělecké školy.

Dechový orchestr mladých z Hronova a Červeného Kostelce vystoupil v programu jako poslední. Mohl si tak vyslechnout výkony všech předešlých orchestrů a porovnat jejich kvality s těmi svými. Jako zlatý hřeb celého odpoledne bylo vystoupení všech účinkujících dechových orchestrů. V tomto uskupení zazněly tři známé skladby. Škoda lásky, Šly panenky a hudební odpoledne zakončila píseň Zůstaň tu s námi.

Celý den měl pro náš orchestr velký přínos nejen po stránce hudební. Navázali jsme kontakt s orchestrem z Humpolce, od kterého jsme přijali pozvání na jejich hudební festival.

 Pavlína Vlachová a Jakub Čeřovský

Comments