Aktuality‎ > ‎

Dechový orchestr mladých ZUŠ Hronov slaví 25 let

přidáno: 16. 10. 2012 6:13, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 14. 11. 2012 5:46 ]
První písemnou zmínku o orchestru najdeme v kronice orchestru datovanou září 1987.   6.dubna 1988 se uskutečnil první koncert pro ZŠ v Náchodě - Bělovsi.
Přestože orchestr existuje „pouze“ 25 let, má za sebou neuvěřitelných 544 koncertů  v Československu, Česku, ale i v Polsku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, Slovensku a Chorvatsku. Za existenci orchestru prošli tělesem desítky muzikantů, kteří se věnovali muzice pro zábavu, ve svém volném čase, ale vzešlo i nemálo umělců, kteří se rozhodli živit muzikou i v dospělosti. Orchestr zpočátku vystupoval jako samostatné těleso, ale postupem času se začal rozšiřovat a spolupracovat s pěveckým sborem. V poslední době dochází ke spojení s orchestrem  ZUŠ Červený Kostelec. Orchestr během svých vystoupení hraje nejen klasickou dechovku, ale i filmové a muzikálové melodie. Díky pestrému, až netradičnímu, repertoáru se orchestr těší veliké popularitě.
Členům orchestru je odměnou za jejich obrovskou píli a snahu nejen otcovský přístup pana dirigenta, ale i velmi oblíbené cyklovýlety a skoro již tradiční, soustředění v Chorvatsku nebo na Slovensku. Poděkování patří všem současným i minulým hráčům ale, i jejich rodičům, kteří své děti podporují v lásce k hudbě, vozí je na koncerty.
Velké poděkování patří i dirigentovi Miloši Meierovi, který celých 25 let shání a rozepisuje repertoár, každý pátek se „zdravě“ rozčiluje na zkouškách, píše kroniku a dělá vše pro to, aby orchestr nejen zkoušel, ale mohl hojně vystupovat.
Koncert k 25. výročí založení orchestru se uskutečnil 9. listopadu 2012 od 18:00 v Sále Josefa Čapka v Hronově.
Comments