Aktuality‎ > ‎

Domácí žákovský koncert

přidáno: 29. 4. 2020 1:13, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 14. 5. 2020 7:59 ]
Protože v současné době není možné uspořádat veřejný koncert, rozhodli jsme se z nahrávek domácích vystoupení sestavit koncert virtuální. Žáci totiž pod vedením svých učitelů stále pracují a chtějí se podělit o skladby, které se naučili.
Nová situace přináší různá omezení, ale také nové možnosti. Výuka probíhá pouze vzdáleným způsobem pomocí různách technologií a je to v mnohém pro učitele i žáka složitější. Někteří žáci jsou vyučováni online pomocí videohovorů, jiní svým učitelům zasílají nahrávky svého výkonu jako důkaz o zvládnutém učivu. A právě tyto nahrávky spolu s nejrůznějšími aktivitami z uměleckého prostředí nás inspirovaly k nápadu je využít i pro Domácí žákovský koncert.
Na některých nahrávkách hraje žák sám, tam, kde je to možné, hraje se svým sourozencem nebo dokonce s některým z rodičů. V některých případech hraje dokonce celá rodina. Je vidět, že hudba a umění k životu člověka patří a že si svoji cestu vždycky najde.
První domácí žákovský koncert můžete shlédnout na školním webu nebo na YouTube. V této chvíli již pro vás připravujeme další koncert.
Comments