Aktuality‎ > ‎

Národní přehlídka tanečního oboru základních uměleckých škol 2011/2012, krajské kolo

přidáno: 30. 3. 2012 8:14, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 3. 5. 2012 8:22 ]
30. března 2012 pořádala naše škola ve spolupráci s KIS Hronov a s podporou Školského zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Královéhradeckého kraje krajské kolo Národní přehlídky tanečního oboru základních uměleckých škol.

Přehlídka se konala v Jiráskově divadle, Sálu Josefa Čapka a přilehlých prostorách.O zajištění organizace se starali učitelé ZUŠ Hronov a zaměstnanci KIS Hronov.

Z okresních kol se do Hronova probojovalo 28 tanečních choreografií z 12 škol z celého kraje. Již před 8. hodinou ranní se začali tanečnice a také tanečníci sjíždět k dopoledním jevištním zkouškám, protože optimální využití prostoru, vhodné nasvícení a ozvučení je nedílnou složkou každého tanečního vystoupení. Soutěžící měli v Sále Josefa Čapka v přilehlých prostorách vytvořené zázemí, samotná taneční vystoupení probíhala na velkém sále Jiráskova divadla. Přes velký počet účastníků (z původně přihlášených 241 dětí nakonec do Hronova přijelo 227) soutěž probíhala hladce, děti se chovaly ukázněně.

Porota byla pětičlenná, pracovala svědomitě, ocenění a rozhodování o postupujících choreografiích vycházelo z diskuze po jednotlivých kategoriích. Po 18. hodině jsme již znali oceněné choreografie i soubory vybrané k postupu do celostátního kola. Porota ocenila celkem 19 choreografií. Dvě choreografie (Mlýnské kolo ze ZUŠ Červený Kostelec a Identita aneb: "Máte u sebe všechny potřebné papíry?" ze ZUŠ Hradec Králové, Habrmanova) postoupily do celostátního kola přímo, další dvě (Kam ty čápe? ze ZUŠ Dobruška a V rytmu  ze ZUŠ Nové Město nad Metují) byly na postup navrženy. Všechny zúčastněné choreografie obdrželi ceny: pokojovou květinu, keramiku z dílny výtvarníka Jana Fialy, Město Hronov věnovalo výpravné knihy o Hronovu a hlavolamy. Všem byl také předán diplom, na jehož výtvarné podobě se podíleli žáci výtvarného oboru ZUŠ Hronov a jejich učitel Jan Fiala.

Po skončení přehlídky následoval ještě rozborový seminář s porotou, který bohužel využila jen jedna učitelka. Přibližně ve 20:00 krajské kolo taneční přehlídky v Hronově skončilo.

Z celé přehlídky byl pořízen videozáznam, který byl poskytnut všem zúčastněným školám.

Ċ
Josef Vlach,
12. 4. 2012 8:15
Comments