Aktuality‎ > ‎

Na prahu roku 2014

přidáno: 15. 1. 2014 5:29, autor: Josef Vlach

Hektický předvánoční (a taky trochu i vánoční) čas máme za sebou. Během prosince a prvního lednového týdne naši žáci spolu se svými učiteli absolvovali téměř dvacítku různých akcí – žákovské, adventní, vánoční koncerty a další vystoupení se konaly v Hronově, Janských Lázních, Červeném Kostelci, Žďárkách, Praze a Kudowě Zdroj.

Nyní se krátce nadechneme a již jsou před námi místní, okresní, krajská, případně celostátní kola soutěží ZUŠ, letos ve hře na klavír, kytaru, smyčcové nástroje, soutěž dechových, jazzových a tanečních orchestrů a také soutěžní přehlídka výtvarných oborů. K tomu se zřejmě přidají ještě další soutěže, např. Pro Bohemia 2014 v Ostravě, zřejmě Karlovarský skřivánek a k tomu ještě některá z přehlídek určených pro tanečníky.

Vedle toho již pracujeme na přípravě tradičního Jarního koncertu, svůj repertoár obnovují pěvecké sbory i dechový orchestr, průběžně se v Malém sále Jiráskova divadla budou konat žákovské koncerty. Školní rok 2013/2014 pak vyvrcholí Závěrečným koncertem a koncerty absolventů.

Věřím, že si naši žáci svá vystoupení užijí společně s Vámi – posluchači. Je totiž životně důležité pro naši společnost podporovat takovéto aktivity mladých lidí, zvláště v souvislosti s nedávným „vystoupením“ vandalů v Parku MAJ. Můj pan profesor houslí v této souvislosti říkával: „Ruka, která drží smyčec, nemůže zároveň držet kámen.“

Comments