Aktuality‎ > ‎

O andělském putování a lidském napravení

přidáno: 17. 12. 2014 4:53, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 17. 12. 2014 5:28 ]

Letos jsme se opět rozhodli pro netradiční pojetí Vánočního koncertu. Možná si ještě někdo z Vás vzpomíná na představení Byl jednou jeden advent nebo na scénické provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Tentokrát jsme  připravili vánoční hru s hudbou, zpěvem a tancem s názvem O andělském putování a lidském napravení a podtitulem Jak lidé zapomněli na vánoce.

Do přípravy a realizace vánočního představení se zapojilo cca 130 žáků naší školy. Okolo stovky žáků hrálo, zpíavlo a tancovalo, na třicet žáků výtvarného oboru pracovalo na tvorbě dekorací a rekvizit. Na přípravě s žáky pracovalo 10 učitelů, z nich 8 v představení účinkovalo.

O hudební složku staral z orchestřiště Komorní orchestr ZUŠ Hronov s dirigentem Josefem Vlachem a Žesťová harmonie pod vedením Miloše Meiera. Na jevišti hrál smyčcový soubor (Dagmar Sušická), klarinetový soubor (Tomáš Hájek), soubor zobcových fléten a hobojové trio (Jakub Mědílek a Adéla Podrábská).

Zpívali (a také mluvili) členové Pěveckého sboru ZUŠ Hronov, konkrétně Brumbambule a Brumbambulata, pod vedením Zuzany Meierové Genrtové. Dětským zpěvákům pomohli také členové pěveckého sboru Dalibor.

Přípravu taneční složky měla s žáky tanečního oboru na starosti Zuzana Zítková.

Žáci výtvarného oboru a především jejich učitel Jan Fiala, a také pan školník Lumír Kimr, připravili účinkujícím rekvizity a vytvořili dekorace scény.

Kostýmy vybraly nebo ušily Zuzana Zítková a Martina Pastuchová.

Námět a scénář představení má na svědomí Zuzana Meierová Genrtová, která je také režisérkou celého projektu.

Takovéto propojení oborů, hudebních souborů a těles, vyžadující spolupráci žáků i učitelů, je sice náročné, ale jsem přesvědčen, že přineslo jedinečný zážitek jak Vám, posluchačům, tak také nám účinkujícím.


Ještě připojuji pozitivní reakci posluchačů:


Vážený pane řediteli,

Chtěli bychom Vám a Vašemu realizačnímu týmu - paní Zuzaně Meierové  Genrtové, Zuzaně Zítkové a všem ostatním včetně účinkujících,  moc poděkovat za krásné předvánoční vystoupení „O andělském putování a lidském napravení aneb jak lidé málem zapomněli na vánoce“. Byl to nádherný večer, při kterém  přítomný člověk mohl aspoň na chvilku zapomenout na každodenní starosti dnešního uspěchaného života. Věřím, že vaší největší odměnou bylo naplněné hlediště hronovského divadla a dlouhotrvající bouřlivý potlesk.  Ještě jednou móóóc velké díky!!!

Šťavíkovi a Dvořáčkovi

Comments