Aktuality‎ > ‎

Okresní kola soutěží ZUŠ

přidáno: 15. 3. 2018 7:03, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 15. 3. 2018 7:17 ]
V pondělí 12. 2. 2018 pořádala ZUŠ Hronov ve spolupráci s KIS Hronov v Malém sále Jiráskova divadla okresní kolo soutěže v sólovém a komorním zpěvu. Soutěž probíhala celý den a zúčastnila se jí 74 zpěváků a zpěvaček našeho okresu. Naši žáci (všichni ze třídy paní učitelky Zuzany Meierové Genrtové) na této soutěži získali dvakrát třetí místo, 5x druhé místo a Anna Hofmanová, Františka Pospíšilová, Nela Machová, Mariam Veronika Bogunmbe a Vít Lipovský obsadili první místo. Posledně jmenovaný zároveň postoupil do krajského kola soutěže.

Okresní kolo ve hře na dřevěné dechové nástroje proběhlo 14. února 2018 v Jaroměři. Této soutěže se z naší školy zúčastnilo devět žáků ze tříd učitelů Podrábské, Hofmanové, Meierové Genrtové a Charitonova. Jeden žák hrál na zobcovou flétnu, čtyři na příčnou flétnu, tři na klarinet a jeden na saxofon. Naši žáci získali dvě čestná uznání, jedno třetí místo, pět druhých míst. Nejlépe byl hodnocen – stejně jako na pěvecké soutěži – Vít Lipovský ze třídy Vladimíra Charitonova, který ve hře na saxofon obsadil první místo.

22. února 2018 se v Broumově uskutečnilo okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na žesťové nástroje. Naši školu reprezentovalo 8 žáků ze třídy pana učitele Miloše Meiera. Alexander Tölg obsadil na této soutěži 2. místo, Jan Máslo, Václav Filip a Jiří Vejvoda 1. místo, Josef Truneček, Adam Špáta, Kryštof Brát a Matěj Teichmann vybojovali vedle 1. místa také postup do krajského kola, které se bude konat 21. a 22. března 2018 v Hradci Králové.

Okresní kolo soutěžní přehlídky tanečních oborů se uskuteční 28. března 2018 v Červeném Kostelci.

Ve hře na bicí nástroje se bude konat přímo krajské kolo, bude to 10. dubna v Polici nad Metují.

Všem našim soutěžícím i jejich učitelům patří gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Comments