Aktuality‎ > ‎

Koncertní zájezd žáků ZUŠ Hronov do Chorvatska

přidáno: 8. 6. 2011 4:51, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 29. 9. 2011 7:47 ]
Odpoledne, 21. 6. 2011 v úterý, vyjel od hronovské hudebky autobus plný muzikantů a zpěváku, který pilotovali dva mladí řidiči. Samozřejmě nesmíme zapomenout na vedení zájezdu, které tvořili Miloš Meier, Zuzana Meierová, Jana Hovorková, Přemyslav Lelek a Lumír Kimr.

Hned po prvních pár hodinách cesty vystoupily děti ZUŠ Hronov v Havlíčkově Brodě, kde se posluchačům koncert líbil. Další koncerty následovaly v Chorvatsku. Ve středu večer děti zahájily první chorvatský koncert, a to ve městě Krk. Čtvrteční koncert se konal v Punatu, páteční koncert ve městě Baška v hotelu Corynthia a celou sérii koncertů ukončil nedělní koncert ve Vrbniku.

Autobus přijel ve středu v 11 hodin dopoledne do chorvatského Punatu k budově červeného kříže, kde jsme měli ubytování s plnou penzí. Účastníci zájezdu si po celé dny užívali čistého moře, procházek po městě a výtečnou chorvatskou zmrzlinu. V sobotu, kdy neměl být žádný koncert, jsme zahráli a zazpívali ostatním dětem, které bydlely s námi na ubytovně. V pondělí si děti užily odpolední výlet do města Bašky, kde se celé odpoledne koupaly v moři a zaslouženě odpočívaly na pláži. V úterý následoval, pro někoho smutný a pro někoho šťastný, odjezd zpět do českého Hronova. Program a jeho nastudování měli na starost sbormistryně Zuzana Meierová a dirigent Miloš Meier. Všechna vystoupení se povedla a měla úspěch u posluchačů. Byl to velmi pěkný a zábavný zájezd a uvažuje se o tom, že se příští rok pojede znovu, protože v Chorvatsku mají o naše koncerty velký zájem.                                                      

Matěj Meier a Michal Khlebov, členové Dechového orchestru mladých

Comments