Aktuality‎ > ‎

Vánoční koncert - Malé evropské putování a vánoční koledování

přidáno: 7. 12. 2015 5:34, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 15. 12. 2015 1:32 ]
Na předvánoční čas připravila Základní umělecká škola Hronov představení s názvem  Malé evropské putování a vánoční koledování.

Diváci uvidí příběh dvou dětí a pohádkových skřítků Notičky a Taktíčka, kteří putují Evropou, aby poznali vánoční tradice a koledy evropských zemí. Čeká na ně spousta krásných zážitků a dobrodružství. Celé představení jsme pojali jako malou zeměpisnou encyklopedii. 

Uslyšíte známé i méně známé koledy Švédska, Finska, Ruska, Anglie, Francie, Italie, Španělska, Švýcarska, Německa, Rakouska, Polska, Slovenska a celé putování skončí u nás doma v Česku.

Na přípravě a realizaci představení se podílejí žáci hudebního, tanečního a výtvarného oboru ZUŠ Hronov se svými učiteli, a také členové pěveckého sboru Dalibor.

Tímto představením navazujeme na netradiční podoby vánočních koncertů ZUŠ Hronov z uplynulých let, vzpomeňme například zpěvohru Byl jednou jeden Advent, scénické provedení České mše vánoční Jana Jakuba Ryby nebo loňskou vánoční hru s hudbou, zpěvem a tancem O andělském putování a lidském napravení.

Doufáme, že svým vystoupením trochu poučíme, ale hlavně potěšíme naše diváky v předvánočním čase.

ĉ
Josef Vlach,
15. 12. 2015 1:31
Comments