Aktuality‎ > ‎

Velikonoce 2021

přidáno: 30. 3. 2021 3:06, autor: Josef Vlach
Již druhé Velikonoce budeme prožívat úplně jinak, než jsme byli zvyklí doposud. Zatímco před rokem jsme byli všichni zaskočeni a vystrašeni, přestože epidemická situace (jak se později ukázalo) byla u nás vlastně relativně velmi dobrá, nyní jsme v situaci, kdy se zdá, že už přeci jenom vidíme světlo na konci velmi dlouhého tunelu. A to přesto, že nakažených, těžce nemocných a bohužel i mrtvých je stále ještě nesrovnatelně více než před rokem.
I když se již pomalu připravujeme a těšíme na návrat našich žáků do školy – prozatím do režimu výuky jeden na jednoho, proběhnou tyto Velikonoce ještě v režimu velmi omezených kontaktů. Možná je to příležitost ke zklidnění, ztišení a nabrání sil, které budou potřebné pro postupné uvolňování restrikcí a pozvolnému návratu k životu, na jaký jsme byli zvyklí před epidemií. Přesto, že se již všichni určitě těšíme, toto období nebude snadné, i nadále bude vyžadovat velkou trpělivost a zodpovědnost. Uvolňování možná půjde velmi pozvolna, některá opatření budou s námi ještě dlouhé měsíce. A možná ani návrat k životu před pandemií vlastně nebude možný, protože některé věci vrátit jednoduše nepůjde.
Zdá se, že snad již mnozí naši politici pochopili, že vedle seniorů jsou nejohroženější skupinou naše děti a že je potřeba v zájmu nás všech udělat vše pro to, aby následky pandemie na nich byly co nejmenší. Myslím, že právě základní umělecké školy k tomu mohou velmi výrazně přispět.

Přeji nám všem pokojné Velikonoce naplněné nadějí, že po překonání obtíží epidemie, i s utrženými šrámy, je před námi příležitost, abychom se pokusili s novým začátkem žít naše životy lépe.

Josef Vlach, ředitel ZUŠ Hronov
Comments