Aktuality‎ > ‎

Výsledky soutěží

přidáno: 26. 3. 2014 6:16, autor: Josef Vlach

V únoru a březnu proběhla okresní kola soutěží ZUŠ ve hře na kytaru, klavír a smyčcové nástroje. 20. února 2014 soutěžili v Polici nad Metují kytaristé. Naši školu reprezentovali dva žáci pana učitele Evžena Němečka: Matyáš Vojtíšek a Tomáš Mrština. Oba ve své kategorii získali 1. místo s postupem do krajského kola (20.3.2014 v Jaroměři).

25. února 2014 následovalo okresní kolo ve hře na klavír. Do soutěže jsme poslali 12 žáků ze tříd Kláry Bydžovské, Oksany Tsiporenko a Ladislava Šikuta. Tři naše klavíristky obsadily 1. místo – Lucie Šretrová, Anna Klára Pospíšilová a Lucie Brahová, osm žáků skončilo na 2. místě (Vendula Baudyšová, Kateřina Bohadlová, Františka Pospíšilová, Mariana Štrofová, Veronika Škopová, Zuzana Meierová, Petra Janečková a Václav Lipovský) a Kateřina Kulhánková, získala 3. místo.

Ve hře na smyčcové nástroje se utkali žáci základních uměleckých škol okresu Náchod v Polici nad Metují 3. března 2014. Tři naši soutěžící – Viktor Plšek, Nicola Sidney a Terezie Hejnová – obsadili shodně 2. místo.

Všichni naši soutěžící podali v okresních kolech výkony na hranicích svých možností. Za jejich vystoupením stojí spousta trpělivé práce při domácí přípravě i na hodinách s jejich učiteli. Doufám, že bude pro ně jejich účast v soutěži pobídkou k další umělecké práci a ostatním žákům ZUŠ Hronov inspirací k následování.

Poděkování patří nejen soutěžícím, ale pochopitelně také jejich učitelům za trpělivost a důslednost při práci s žáky a také za mimořádné lekce před soutěží. Svůj podíl na úspěšném soutěžním vystoupení mají rovněž rodiče (mnohdy také prarodiče) našich žáků. Jejich podpora je při soustavné domácí přípravě klíčová.

Comments