Aktuality‎ > ‎

Výsledky soutěží - pokračování

přidáno: 16. 4. 2014 9:57, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 20. 5. 2014 6:37 ]

Před časem jsem psal o výsledcích našich žáků v okresních kolech soutěží ZUŠ ve hře na klavír, kytaru a smyčcové nástroje. Nyní přináším informace o krajském kole ve hře na kytaru a dalších soutěžích, kterých se naši žáci zúčastnili.

Do krajského kola soutěže kytaristů, které se konalo 20. března v Jaroměři, se z okresního kola probojovali dva žáci pana učitele Evžena Němečka. Matyáš Vojtíšek získal čestné uznání a Tomáš Mrština 3. místo.

3. dubna se v Červeném Kostelci konala regionální přehlídka dětských skupin scénického tance. Paní učitelka Zuzana Zítková připravila pro přehlídku s žáky tanečního oboru dvě choreografie. A obě odborná porota ocenila. Choreografie Otvíráme les     získala ocenění „za poetický námět, kompozici a taneční vyjádření“, choreografie Lehkost mysli byla oceněna „za taneční ztvárnění hudby a citlivé provedení“.

4. dubna proběhla v Kongresovém centru Aldis v Hradi Králové krajské kolo soutěžní přehlídky pro jazzové a ostatní orchestry. V kategorii ostatních orchestrů hrála také Žesťová harmonie pod vedením pana učitele Miloše Meiera a těleso nazvané „Swingáček“, které dirigoval pan učitel Vladimír Charitonov. Obě hudební uskupení obsadila 1. místo, Swingáček dokonce s postupem do ústředního kola. Navíc Vít Lipovský (saxofon) získal ocenění za vynikající sólový výkon.

Ve dnech 5. a 6. dubna proběhla v Ostravě mezinárodní soutěž Pro Bohemia 2014, které se se svými žáky zúčastnil pan učitel Miloš Meier. Na vynikající 3. místo dosáhla ve hře na lesní roh Zuzana Meierová.   

A konečně 11. dubna se konalo v Úpici krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře dechových orchestrů. Dechový orchestr mladých ZUŠ Hronov a ZUŠ Červený Kostelec obsadil 2. místo.

Před námi je ještě soutěž Mládí a Bohuslav Martinů, která proběhne začátkem května v Poličce. Na tuto soutěž se připravují žáci pěvecké třídy Zuzany Meierové Genrtové.

Všem soutěžícím i jejich učitelů gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci školy i Hronova.

Comments