Aktuality‎ > ‎

Zájezd Dechového orchestru do Chorvatska

přidáno: 16. 6. 2017 6:52, autor: Josef Vlach
V pátek 26.5. se náš orchestr v ranních hodinách vydal na koncertní zájezd do Chorvatska. Cestou jsme se již tradičně zastavili ve slovenském Senci, kde jsme odehráli několik koncertů, navštívili vinný sklípek a zúčastnili se i celoslovenské soutěže Senecká duha, kde jsme získali krásnou první cenu. V sobotu večer jsme společně se seneckými tanečnicemi vyrazili směr chorvatská Istrie.

Další den ráno jsme přijeli do tamního kempu, ležícího přímo u moře, kde nás přivítala výborná kuchyně a akutní nedostatek toaletního papíru. Po vzpamatování se z noční cesty jsme se přesunuli odpočívat na pláž. Od relaxování u moře nás vyrušilo jen několik dopoledních koncertů v nedalekém Umagu. Samozřejmě se nám nevyhly ani zdravotní problémy. S úpaly i s dalšími potížemi nám však vždy ochotně pomáhal výborný a jedinečný lékařský dozor. Po šetrném ošetření všech odřenin, naraženin a přeraženého nosu jsme naházeli věci do kufrů, naložili je do autobusu a odjeli za našimi milovanými maminkami. Domů jsme se dostali po 15 hodinách, ale všichni živí a zdraví.

Tímto bychom za celý orchestr chtěli poděkovat dirigentovi Miloši Meierovi, výtečnému lékařskému i dalšímu dozoru, jmenovitě paní Doktorce, Radku Navrátilovi a Martině Hofmanové. Dále děkujeme ředitelce senecké taneční školy Renatě Madarászové a všem jejím tanečnicím.

Rada starších dechového orchestru mladých
Comments