Napsali o nás

Sborové vítání jara

přidáno: 4. 6. 2018 7:11, autor: Josef Vlach

V příloze najdete článek žákyně 7.B Veroniky Hálové z Křemže o pobytu jejich pěveckého sboru v Hronově.

Hudba napříč stoletími

přidáno: 4. 5. 2018 6:15, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 17. 5. 2018 6:54 ]

3.5.2018, Jiráskovo divadlo

Dobrý den pane řediteli,

dnes jsem navštívila žákovský koncert Hudba napříč staletími. Že to nebude tak úplně tradiční žákovský koncert jsem tušila, ale výsledek naprosto předčil má očekávání.  Vedle nejmenších dětí vystupovali s  i profi muzikanti, kteří pomyslnou laťku koncertu ještě pozvedli . V souborech dostali šanci i méně zkušené děti, které si mohly vychutnat pocit jaké to je, když se hrát umí.  Uvádění  bylo originální, nenásilné, odlehčené vtipnými dialogy dětí všech věkových kategorií.  Opravdu jsem se pobavila. Chvílemi mi přišlo, že to ty děti ani nehrají, že jsou opravdu taková dobrá parta. O mužích – mniších  se snad ani zmiňovat nemusím.  To zíralo celé divadlo s otevřenou pusou. Je skvělé, když se i rodiče popř. prarodiče nadchnou pro společnou věc, odhodí konvence a věnují  svůj volný čas společné práci s dětmi. Vše  dohromady působilo velmi nenásilně, uvolněně a po celodenním maratonu v práci to byl výborný relax. Co jsem měla možnost vyslechnout i ostatní návštěvníky, tak se koncert moc líbil. Obrovský dík patří paní učitelce Bydžovské za nacvičení celého programu a úžasný přístup k dětem. Nevím jak to dělá, ale respektují ji malí školáci i puberťáci. Zkoušek bylo několik a nikdy se nestalo, aby některé z dětí řeklo, že se mu nechce.  Jsem moc ráda, že podporujete podobné projekty a budu se těšit na nějaký z dalších koncertů. Je mi ctí, že moje děti mohou navštěvovat ZUŠ v Hronově.

Přeji Vám všem příjemný den!

Ivana Andršová

Vážený pane řediteli, paní učitelko Bydžovská a další učitelé ZUŠ Hronov,

jménem naší rodiny i přátel bychom vám všem chtěli poděkovat za atmosféru, kterou jste vytvořili v Jiráskově divadle dne 3.5.2018 pořadem Hudba napříč staletími. I z předchozí přípravy našich dětí víme, že organizace takového typu představení zabere především hodně času, ale také je závislá na vzájemné spolupráci větší skupiny lidí-ať už učitelů, rodičů nebo dětí. Z celého představení vyzařovala pohoda a radost jak z řad dětí, které hrály příběh, tak z řad hudebních interpretů. Nemůžu pominout energii, kterou vynaložila paní učitelka Bydžovská, aby dostala na pódium Jiráskova divadla i pět mužů v roli mnichů. Pro naše dcery to bylo obrovské oživení i povzbuzení, když tatínek a dědeček vystupovali na stejném pódiu jako ony. V hledišti kolem nás zaznívaly hlasy, jaký je to velký rozdíl mezi takovýmto komponovaným představením a běžným koncertem, kdy každý z publika především čeká hlavně na vystoupení toho svého dítěte. Lidé neměli potřebu opouštět divadlo v průběhu představení, což jsem já osobně zaznamenala už víckrát na jiných akcích ZUŠ. Určitě to pak neprospívá dětem, které vystupují v závěru večera před poloprázdným hledištěm. Pokud spojíte síly k dalším programům tohoto typu, rozhodně vás podpoříme ať už na jevišti, tak v publiku. Velký dík.

Za rodinu Hofírkových a Ekrtových Milena Hofírková


Dobrý den p. řediteli........ Chtěla bych se ještě vrátit ke krásnému vystoupení v JD dne 3.5.2018 "Hudba mezi staletími" a poděkovat touto cestou p.uč. Kláře Bydžovské, za úžasné nacvičení s dětmi a za její velkou trpělivost a spoustu času, který zkouškám a dětem věnovala, dále také všem dalším pedagogům a dětem, které byli do projektu zapojeni a že jich nebylo málo. Představení bylo úžasné, atmosféra nádherná, sál JD naplněn, byl slyšet i smích z řad publika a to je myslím pro učitele a žáky ta nejlepší reakce. Bylo vidět, že si to děti užívají a bylo neuvěřitelné, kolik dětí vystoupilo a ukázalo nám divákům, co vše se v ZUŠ naučili. Opravdu patří všem velké díky. Poděkování patří i vám za to, že tyto projekty podporujete.

Již dnes se těším na další takovéto projekty, při kterým se spojí hraní na hudební nástroje s divadlem. Vystoupení tohoto typu jsou hodně pestrá a člověk je neustále překvapen dějem.......... Velké dík také patří tatínkům a dědečkům, kteří se nebáli a stoupli si na podium společně s dětmi a zahráli si mnichy.

Děkuji za vyřízení a podporu těchto projektů.

Andrea Hilleová

Krajské kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru ZUŠ 2018

přidáno: 3. 5. 2018 5:43, autor: Josef Vlach

Pane řediteli, děkuji za skvělou organizaci a obdiv vašemu pedagogickému kolektivu. Blanka Rejholdová.

Okresní kolo soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu

přidáno: 14. 2. 2018 7:01, autor: Josef Vlach

Poděkování

Dobrý den!
Děkuji mnohokrát za výbornou  organizaci pěvecké soutěže.
Oceňuji obětavost paní učitelky Genrtové a profesionální přístup pana ředitele.
Za novoněstské zpěváčky děkuje Ilona Věříšová

4. žákovský koncert 2017/2018

přidáno: 14. 12. 2017 6:17, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 14. 12. 2017 9:23 ]

Dobrý den p.řediteli.......chtěla bych krátce reagovat na včerejší vánočni koncert v malém sále Jiráskova divadla s žáky ze třídy p.uč. Bydžovské a p. uč. Drejsla...........Všem účinkujícím a hlavně učitelům patří velké dík. Nepíšu to jen pro to, že tam vystupovaly i mé dcery, ale i proto, že vím, kolik za tímto vystoupením bylo hodin práce navíc, kolik mimořádných zkoušek, příprav, které si děti i přes velkou únavu užívali a včera podali báječný výkon. Já osobně jsem byla nadšená a věřím, že jsem nebyla sama, protože sál byl plný. Zvláštní bylo, že koncert nikdo neuváděl a přitom jsme přesně věděli, kdo vystupuje a jakou skladbu hraje, v sále byl klid, který se prolínal s potleskem a smíchem, i malé děti vše sledovali s otevřenýma očičkama a mnohdy i pusinkou. Řekla bych, že na podiu se vystřídala i velká spousta dětí, které předvedli báječné výkony, ať už herecké, nebo při hraní na klavír, housle či klarinet. Je veliká škoda, že takovéto koncerty nejsou častěji, ta divadelní vsuvka byla skvělá a ani sama za sebe jsem nevěřila, že mám tak "šikovné děti", které vystoupí před plný sál.........
Myslím si, že by se i toto mělo v dětech podporovat a dát učitelům volnější ruku a věřit jim, vždyť přece tyto koncerty jsou hlavně o dětech a o tom, že oni sami chtějí svým rodičům, kamarádům a babičkám předvést co umí, a co se naučili.
Včerejší vystoupení jsem si opravdu užila, dokázala jsem zapomenout na všechny starosti a předvánoční shon a děti mě dokázali i rozesmát a vtáhnout do děje a navodit ve mě tu krásu předvánočního času.
Ještě jednou děkuji a myslím si, že dík patří i vám, že jste dal p.uč. Bydžovské volnou ruku a nechal ji s dětmi nacvičit "něco jiného", než tu bylo dosud.
Přeji krásný předvánoční čas a v novém roce hlavně zdraví a nejen spoustu spokojených žáků, ale i rodičů.
Andrea Hilleová

Dobrý den, pane řediteli,

ráda bych Vám vyjádřila poděkování za krásný vánoční koncert uskutečněný ve středu 13.12.2017 v Čapkově sále v Jiráskově divadle.

Bylo velmi milé usednout do hlediště a v předvánočním shonu se chvilku zastavit a shlédnout tak krásné představení - hudba, herecké výstupy i závěrečný zpěv Tiché noci.

Prosím, vyjádřete ještě jednou poděkování učitelům, kteří se na přípravě podíleli.

Přeji Vám všem příjemné prožítí vánočních svátků a do Nového roku hodně elánu do další trpělivé práce s dětmi.

S pozdravem Petra Homolková

Poděkování z Mieroszowa pro Swingáček

přidáno: 20. 4. 2017 2:24, autor: Josef Vlach

Swingáček se v lednu zúčastnil charitativního koncertu v Mieroszowě. Po vystoupení přišlo poděkování, které si můžete prohlédnout v příloze.

Malé evropské putování a vánoční koledování

přidáno: 7. 1. 2016 2:50, autor: Josef Vlach

Musím říci, že v tomto uspěchaném čase jsem od představení čekala povzbuzení a zastavení se, ale takové pohlazení po duši jsem již dlouho nezažila. Děkuji. Velká poklona především pedagogickému sboru za úžasné nasazení a všem účinkujícím za snahu a odvahu, která by i nám dospělým chyběla.
S pozdravem Lembejová Lenka

Velký dík za Vánoční koncert
Musím poděkovat všem, za to, že jsem tento jedinečný a krásný předvánoční zážitek mohla sdílet se všemi přítomnými v JD. Atmosféra v sále  byla plná emocí, na chvíli se zastavil čas. Všichni vystupující byli jedineční. Hlavní dík patří Zuzaně Meierové Genertové, která má na tom všem krásném hlavní podíl. Jen prosím nepřestávejte a pokračujte, těchto chvil nikdy není  nikdy dost.
Dík všem, kteří ve volných chvílích nacvičovali a lopotili se.
Soňa Nerudová

Dobrý den, děkujeme za nádherný zážitek, představení skutečně výborné! Hezké vánoce a mnoho úspěchů a síly při práci s dětmi. Čejchanovi

Jak lidé zapomněli na Vánoce

přidáno: 21. 4. 2015 2:50, autor: Josef Vlach

12. prosince 2014 jsme s našimi žáky zhlédli vánoční hru "Jak lidé zapomněli na Vánoce". Představení zaujalo naše žáky svým pojetím a provázaností různých uměleckých oborů. Určitě také tím, že v programu vystupovaly jejich spolužačky. My učitelky víme, jak náročné na čas (ne jenom vyučovací), organizaci, finance, ochotu dětí a rodičů spolupracovat, je nacvičit a realizovat podobné vystoupení. Proto touto cestou moc děkujeme všem, kteří se na vánočním vystoupení podíleli. Pedagogové ZUŠ Hronov si zaslouží pochvalu a obdiv za práci, kterou vykonávají.
Učitelky ZŠ Žďárky

Jak lidé zapomněli na Vánoce

přidáno: 21. 4. 2015 2:43, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 21. 4. 2015 2:44 ]

V prosinci jsem navštívila v Jiráskově divadle v Hronově představení s názvem Jak lidé zapomněli na Vánoce, které připravila Hronovská ZUŠ.
Moc se mi to líbilo. Kdo neviděl, ať lituje! Tak dobře vymyšlený a připravený pořad, ve kterém měly možnost ukázat své dovednosti téměř všechny děti různých oborů ve spolupráci se svými učiteli a pěveckým sborem Dalibor, mne doslova nadchl. Síla společné snahy mnoha lidí odhodlaných sjednotit se v díle tak krásném, poučném, milém i vtipném byla až dojemná.
Upřímný dík všem zúčastněným učitelům, spolupracovníkům, dětem z hronovské ZUŠ a "daliborákům" za nevšední zážitek a adventní potěšení!
S úctou Petra Pospíšilová

Ve Kbelích se konala Rybova Vánoční mše

přidáno: 14. 1. 2015 6:01, autor: Josef Vlach

J.J Ryba 1Moderní prostory kostela sv. Alžběty, ve Kbelích prozněla v neděli dopoledne 11. ledna nádherná Rybova Vánoční mše. Koncert připravila čakovická Camerata a její  sólisté pod vedením sbormistryně paní Jany Pavlíčkové a Veroniky Dvořáčkové-Žofákové.  Pro letošní rok Camerata uspořádána slavnostní Rybovu Vánoční mši ve spolupráci s  Komorním orchestrem  Základní umělecké školy  Hronov, který skvěle vedl dirigent pan Josef Vlach. Po hodinovém koncertu odměnil plný prostor posluchačů kbelského kostela, který byl dočasně přeměněný v koncertní sál oba skvělé sbory bouřlivým potleskem. Další koncerty,  které připravuje Komorní sbor, smíšený pěvecký sbor Camerata ale i nejmenší sbory Broučci a  Kamarádi najdete na webových stránkách   souborů www.cameratapraha.cz.

Olaf Deutsch

(článek v internetového zpravodaje Zdravé Letňany)

1-10 of 23