Napsali o nás‎ > ‎

Napsali o nás

Komunikace a online výuka

přidáno: 9. 12. 2020 7:55, autor: Josef Vlach

Dobrý den,

děkuji za informaci. Také Vám chci poděkovat za perfektní komunikaci Vás s námi, rodiči. Díky tomu máme aktuální informace a víme o tom, co se děje. Chtěla bych i pochválit pěknou práci paní učitelky Klusáčkové při online výuce. Hodiny byly stejně kvalitní jako prezenční a synovi se to líbilo.

Přeji Vám pevné zdraví, hodně radostných chvil a optimismu v osobním i pracovním životě.

S pozdravem

Iveta Borsová

Domácí žákovský koncert

přidáno: 30. 4. 2020 0:55, autor: Josef Vlach

Dobrý den, 

moc mě tetno koncert potěšil. Čověk si uvědomí, jakou má hudba moc a může člověku vylepšit náladu. Což je v této době potřeba a jsme za to rádi. Děkujeme. Lída Kuldová

Vánoční koncerty 2018

přidáno: 19. 12. 2018 6:36, autor: Josef Vlach   [ Aktualizováno 20. 12. 2018 6:48 uživatelem Jakub Medilek ]

Dobrý den pane řediteli,

ráda bych Vám poskytla zpětnou vazbu na poslední koncerty ze strany laické veřejnosti. Moc se mi líbí, že  takto malá škola je schopná zorganizovat a nazkoušet tak různorodý program. Na vašich koncertech si vyberou jak příznivci klasické vážné hudby, tak i lidé, kteří vážné hudbě zrovna neholdují a poslouchají jiné styly. Zahrají si na nich jak talentované děti, které se chystají na konzervatoř a hudba je bude živit, tak i děti, kterým zůstane hudba jako krásný koníček. Páteční koncert připomněl Mozartovo období a dílo a hrály na něm děti, které již roky navštěvují ZUŠ a pravděpodobně se hudbě budou věnovat i profesionálně. O kvalitě Mozartových děl není sporu, ale zahrají a zazpívají je jen ti nejlepší. Kdo si chtěl užít krásný koncert klasické hudby, určitě odešel nadšen. Nedovedu si ale představit, že bych na takový koncert vzala předškolní nebo mladší školní dítě.  Naproti tomu pondělní koncert si užily hlavně děti,  s nimi jejich rodiče a vůbec všichni, kdo mají rádi současnou hudbu, filmy a pohádky. Zkrátka běžní obyčejní lidé. Líbilo se mi, že do dění na jevišti bylo zapojené i obecenstvo, děti se nenudily, nevyrušovaly a nadšeně se hlásily. Hošíček před námi i plakal, že nebyl vyvolaný na písničku, kterou znal. Pak to ale moderátoři napravili, vyvolali ho na jinou a situace byla zachráněna. Na tomto koncertě dostaly šanci zahrát i děti, které mají ještě před sebou spoustu let učení. Jejich tréma se dala krájet. Mnohdy poprvé stály na takto velkém jevišti před skoro vyprodaným sálem.  O to větší měly radost, když to bylo úspěšně za nimi. Podle ohlasů i ostatních rodičů se koncert opravdu vydařil. Je skvělé, že podporujete všechny děti a nemáte jen privilegované skupiny profíků.  Myslím, že toto je přesně ta cesta, která přivede do ZUŠ i divadla nejširší spektrum posluchačů. Jen tak dál. 

Přeji Vám spoustu dalších úspěchů a krásné požehnané Vánoce.

s pozdravem

Ivana Andršová

Sborové vítání jara

přidáno: 4. 6. 2018 7:11, autor: Josef Vlach   [ Aktualizováno 4. 6. 2018 7:11 uživatelem Jakub Medilek ]

V příloze najdete článek žákyně 7.B Veroniky Hálové z Křemže o pobytu jejich pěveckého sboru v Hronově.

Hudba napříč stoletími

přidáno: 4. 5. 2018 6:15, autor: Josef Vlach   [ Aktualizováno 17. 5. 2018 6:54 uživatelem Jakub Medilek ]

3.5.2018, Jiráskovo divadlo

Dobrý den pane řediteli,

dnes jsem navštívila žákovský koncert Hudba napříč staletími. Že to nebude tak úplně tradiční žákovský koncert jsem tušila, ale výsledek naprosto předčil má očekávání.  Vedle nejmenších dětí vystupovali s  i profi muzikanti, kteří pomyslnou laťku koncertu ještě pozvedli . V souborech dostali šanci i méně zkušené děti, které si mohly vychutnat pocit jaké to je, když se hrát umí.  Uvádění  bylo originální, nenásilné, odlehčené vtipnými dialogy dětí všech věkových kategorií.  Opravdu jsem se pobavila. Chvílemi mi přišlo, že to ty děti ani nehrají, že jsou opravdu taková dobrá parta. O mužích – mniších  se snad ani zmiňovat nemusím.  To zíralo celé divadlo s otevřenou pusou. Je skvělé, když se i rodiče popř. prarodiče nadchnou pro společnou věc, odhodí konvence a věnují  svůj volný čas společné práci s dětmi. Vše  dohromady působilo velmi nenásilně, uvolněně a po celodenním maratonu v práci to byl výborný relax. Co jsem měla možnost vyslechnout i ostatní návštěvníky, tak se koncert moc líbil. Obrovský dík patří paní učitelce Bydžovské za nacvičení celého programu a úžasný přístup k dětem. Nevím jak to dělá, ale respektují ji malí školáci i puberťáci. Zkoušek bylo několik a nikdy se nestalo, aby některé z dětí řeklo, že se mu nechce.  Jsem moc ráda, že podporujete podobné projekty a budu se těšit na nějaký z dalších koncertů. Je mi ctí, že moje děti mohou navštěvovat ZUŠ v Hronově.

Přeji Vám všem příjemný den!

Ivana Andršová

Vážený pane řediteli, paní učitelko Bydžovská a další učitelé ZUŠ Hronov,

jménem naší rodiny i přátel bychom vám všem chtěli poděkovat za atmosféru, kterou jste vytvořili v Jiráskově divadle dne 3.5.2018 pořadem Hudba napříč staletími. I z předchozí přípravy našich dětí víme, že organizace takového typu představení zabere především hodně času, ale také je závislá na vzájemné spolupráci větší skupiny lidí-ať už učitelů, rodičů nebo dětí. Z celého představení vyzařovala pohoda a radost jak z řad dětí, které hrály příběh, tak z řad hudebních interpretů. Nemůžu pominout energii, kterou vynaložila paní učitelka Bydžovská, aby dostala na pódium Jiráskova divadla i pět mužů v roli mnichů. Pro naše dcery to bylo obrovské oživení i povzbuzení, když tatínek a dědeček vystupovali na stejném pódiu jako ony. V hledišti kolem nás zaznívaly hlasy, jaký je to velký rozdíl mezi takovýmto komponovaným představením a běžným koncertem, kdy každý z publika především čeká hlavně na vystoupení toho svého dítěte. Lidé neměli potřebu opouštět divadlo v průběhu představení, což jsem já osobně zaznamenala už víckrát na jiných akcích ZUŠ. Určitě to pak neprospívá dětem, které vystupují v závěru večera před poloprázdným hledištěm. Pokud spojíte síly k dalším programům tohoto typu, rozhodně vás podpoříme ať už na jevišti, tak v publiku. Velký dík.

Za rodinu Hofírkových a Ekrtových Milena Hofírková


Dobrý den p. řediteli........ Chtěla bych se ještě vrátit ke krásnému vystoupení v JD dne 3.5.2018 "Hudba mezi staletími" a poděkovat touto cestou p.uč. Kláře Bydžovské, za úžasné nacvičení s dětmi a za její velkou trpělivost a spoustu času, který zkouškám a dětem věnovala, dále také všem dalším pedagogům a dětem, které byli do projektu zapojeni a že jich nebylo málo. Představení bylo úžasné, atmosféra nádherná, sál JD naplněn, byl slyšet i smích z řad publika a to je myslím pro učitele a žáky ta nejlepší reakce. Bylo vidět, že si to děti užívají a bylo neuvěřitelné, kolik dětí vystoupilo a ukázalo nám divákům, co vše se v ZUŠ naučili. Opravdu patří všem velké díky. Poděkování patří i vám za to, že tyto projekty podporujete.

Již dnes se těším na další takovéto projekty, při kterým se spojí hraní na hudební nástroje s divadlem. Vystoupení tohoto typu jsou hodně pestrá a člověk je neustále překvapen dějem.......... Velké dík také patří tatínkům a dědečkům, kteří se nebáli a stoupli si na podium společně s dětmi a zahráli si mnichy.

Děkuji za vyřízení a podporu těchto projektů.

Andrea Hilleová

Krajské kolo soutěžní přehlídky tanečního oboru ZUŠ 2018

přidáno: 3. 5. 2018 5:43, autor: Josef Vlach   [ Aktualizováno 3. 5. 2018 5:43 uživatelem Jakub Medilek ]

Pane řediteli, děkuji za skvělou organizaci a obdiv vašemu pedagogickému kolektivu. Blanka Rejholdová.

Okresní kolo soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu

přidáno: 14. 2. 2018 7:01, autor: Josef Vlach   [ Aktualizováno 14. 2. 2018 7:01 uživatelem Jakub Medilek ]

Poděkování

Dobrý den!
Děkuji mnohokrát za výbornou  organizaci pěvecké soutěže.
Oceňuji obětavost paní učitelky Genrtové a profesionální přístup pana ředitele.
Za novoněstské zpěváčky děkuje Ilona Věříšová

4. žákovský koncert 2017/2018

přidáno: 14. 12. 2017 6:17, autor: Josef Vlach   [ Aktualizováno 14. 12. 2017 9:23 uživatelem Jakub Medilek ]

Dobrý den p.řediteli.......chtěla bych krátce reagovat na včerejší vánočni koncert v malém sále Jiráskova divadla s žáky ze třídy p.uč. Bydžovské a p. uč. Drejsla...........Všem účinkujícím a hlavně učitelům patří velké dík. Nepíšu to jen pro to, že tam vystupovaly i mé dcery, ale i proto, že vím, kolik za tímto vystoupením bylo hodin práce navíc, kolik mimořádných zkoušek, příprav, které si děti i přes velkou únavu užívali a včera podali báječný výkon. Já osobně jsem byla nadšená a věřím, že jsem nebyla sama, protože sál byl plný. Zvláštní bylo, že koncert nikdo neuváděl a přitom jsme přesně věděli, kdo vystupuje a jakou skladbu hraje, v sále byl klid, který se prolínal s potleskem a smíchem, i malé děti vše sledovali s otevřenýma očičkama a mnohdy i pusinkou. Řekla bych, že na podiu se vystřídala i velká spousta dětí, které předvedli báječné výkony, ať už herecké, nebo při hraní na klavír, housle či klarinet. Je veliká škoda, že takovéto koncerty nejsou častěji, ta divadelní vsuvka byla skvělá a ani sama za sebe jsem nevěřila, že mám tak "šikovné děti", které vystoupí před plný sál.........
Myslím si, že by se i toto mělo v dětech podporovat a dát učitelům volnější ruku a věřit jim, vždyť přece tyto koncerty jsou hlavně o dětech a o tom, že oni sami chtějí svým rodičům, kamarádům a babičkám předvést co umí, a co se naučili.
Včerejší vystoupení jsem si opravdu užila, dokázala jsem zapomenout na všechny starosti a předvánoční shon a děti mě dokázali i rozesmát a vtáhnout do děje a navodit ve mě tu krásu předvánočního času.
Ještě jednou děkuji a myslím si, že dík patří i vám, že jste dal p.uč. Bydžovské volnou ruku a nechal ji s dětmi nacvičit "něco jiného", než tu bylo dosud.
Přeji krásný předvánoční čas a v novém roce hlavně zdraví a nejen spoustu spokojených žáků, ale i rodičů.
Andrea Hilleová

Dobrý den, pane řediteli,

ráda bych Vám vyjádřila poděkování za krásný vánoční koncert uskutečněný ve středu 13.12.2017 v Čapkově sále v Jiráskově divadle.

Bylo velmi milé usednout do hlediště a v předvánočním shonu se chvilku zastavit a shlédnout tak krásné představení - hudba, herecké výstupy i závěrečný zpěv Tiché noci.

Prosím, vyjádřete ještě jednou poděkování učitelům, kteří se na přípravě podíleli.

Přeji Vám všem příjemné prožítí vánočních svátků a do Nového roku hodně elánu do další trpělivé práce s dětmi.

S pozdravem Petra Homolková

Poděkování z Mieroszowa pro Swingáček

přidáno: 20. 4. 2017 2:24, autor: Josef Vlach   [ Aktualizováno 20. 4. 2017 2:24 uživatelem Jakub Medilek ]

Swingáček se v lednu zúčastnil charitativního koncertu v Mieroszowě. Po vystoupení přišlo poděkování, které si můžete prohlédnout v příloze.

Malé evropské putování a vánoční koledování

přidáno: 7. 1. 2016 2:50, autor: Josef Vlach   [ Aktualizováno 7. 1. 2016 2:50 uživatelem Jakub Medilek ]

Musím říci, že v tomto uspěchaném čase jsem od představení čekala povzbuzení a zastavení se, ale takové pohlazení po duši jsem již dlouho nezažila. Děkuji. Velká poklona především pedagogickému sboru za úžasné nasazení a všem účinkujícím za snahu a odvahu, která by i nám dospělým chyběla.
S pozdravem Lembejová Lenka

Velký dík za Vánoční koncert
Musím poděkovat všem, za to, že jsem tento jedinečný a krásný předvánoční zážitek mohla sdílet se všemi přítomnými v JD. Atmosféra v sále  byla plná emocí, na chvíli se zastavil čas. Všichni vystupující byli jedineční. Hlavní dík patří Zuzaně Meierové Genertové, která má na tom všem krásném hlavní podíl. Jen prosím nepřestávejte a pokračujte, těchto chvil nikdy není  nikdy dost.
Dík všem, kteří ve volných chvílích nacvičovali a lopotili se.
Soňa Nerudová

Dobrý den, děkujeme za nádherný zážitek, představení skutečně výborné! Hezké vánoce a mnoho úspěchů a síly při práci s dětmi. Čejchanovi

1-10 of 26