Napsali o nás‎ > ‎Napsali o nás‎ > ‎

Hudba napříč stoletími

přidáno: 4. 5. 2018 6:15, autor: Josef Vlach   [ Aktualizováno 17. 5. 2018 6:54 uživatelem Jakub Medilek ]
3.5.2018, Jiráskovo divadlo

Dobrý den pane řediteli,

dnes jsem navštívila žákovský koncert Hudba napříč staletími. Že to nebude tak úplně tradiční žákovský koncert jsem tušila, ale výsledek naprosto předčil má očekávání.  Vedle nejmenších dětí vystupovali s  i profi muzikanti, kteří pomyslnou laťku koncertu ještě pozvedli . V souborech dostali šanci i méně zkušené děti, které si mohly vychutnat pocit jaké to je, když se hrát umí.  Uvádění  bylo originální, nenásilné, odlehčené vtipnými dialogy dětí všech věkových kategorií.  Opravdu jsem se pobavila. Chvílemi mi přišlo, že to ty děti ani nehrají, že jsou opravdu taková dobrá parta. O mužích – mniších  se snad ani zmiňovat nemusím.  To zíralo celé divadlo s otevřenou pusou. Je skvělé, když se i rodiče popř. prarodiče nadchnou pro společnou věc, odhodí konvence a věnují  svůj volný čas společné práci s dětmi. Vše  dohromady působilo velmi nenásilně, uvolněně a po celodenním maratonu v práci to byl výborný relax. Co jsem měla možnost vyslechnout i ostatní návštěvníky, tak se koncert moc líbil. Obrovský dík patří paní učitelce Bydžovské za nacvičení celého programu a úžasný přístup k dětem. Nevím jak to dělá, ale respektují ji malí školáci i puberťáci. Zkoušek bylo několik a nikdy se nestalo, aby některé z dětí řeklo, že se mu nechce.  Jsem moc ráda, že podporujete podobné projekty a budu se těšit na nějaký z dalších koncertů. Je mi ctí, že moje děti mohou navštěvovat ZUŠ v Hronově.

Přeji Vám všem příjemný den!

Ivana Andršová

Vážený pane řediteli, paní učitelko Bydžovská a další učitelé ZUŠ Hronov,

jménem naší rodiny i přátel bychom vám všem chtěli poděkovat za atmosféru, kterou jste vytvořili v Jiráskově divadle dne 3.5.2018 pořadem Hudba napříč staletími. I z předchozí přípravy našich dětí víme, že organizace takového typu představení zabere především hodně času, ale také je závislá na vzájemné spolupráci větší skupiny lidí-ať už učitelů, rodičů nebo dětí. Z celého představení vyzařovala pohoda a radost jak z řad dětí, které hrály příběh, tak z řad hudebních interpretů. Nemůžu pominout energii, kterou vynaložila paní učitelka Bydžovská, aby dostala na pódium Jiráskova divadla i pět mužů v roli mnichů. Pro naše dcery to bylo obrovské oživení i povzbuzení, když tatínek a dědeček vystupovali na stejném pódiu jako ony. V hledišti kolem nás zaznívaly hlasy, jaký je to velký rozdíl mezi takovýmto komponovaným představením a běžným koncertem, kdy každý z publika především čeká hlavně na vystoupení toho svého dítěte. Lidé neměli potřebu opouštět divadlo v průběhu představení, což jsem já osobně zaznamenala už víckrát na jiných akcích ZUŠ. Určitě to pak neprospívá dětem, které vystupují v závěru večera před poloprázdným hledištěm. Pokud spojíte síly k dalším programům tohoto typu, rozhodně vás podpoříme ať už na jevišti, tak v publiku. Velký dík.

Za rodinu Hofírkových a Ekrtových Milena Hofírková


Dobrý den p. řediteli........ Chtěla bych se ještě vrátit ke krásnému vystoupení v JD dne 3.5.2018 "Hudba mezi staletími" a poděkovat touto cestou p.uč. Kláře Bydžovské, za úžasné nacvičení s dětmi a za její velkou trpělivost a spoustu času, který zkouškám a dětem věnovala, dále také všem dalším pedagogům a dětem, které byli do projektu zapojeni a že jich nebylo málo. Představení bylo úžasné, atmosféra nádherná, sál JD naplněn, byl slyšet i smích z řad publika a to je myslím pro učitele a žáky ta nejlepší reakce. Bylo vidět, že si to děti užívají a bylo neuvěřitelné, kolik dětí vystoupilo a ukázalo nám divákům, co vše se v ZUŠ naučili. Opravdu patří všem velké díky. Poděkování patří i vám za to, že tyto projekty podporujete.

Již dnes se těším na další takovéto projekty, při kterým se spojí hraní na hudební nástroje s divadlem. Vystoupení tohoto typu jsou hodně pestrá a člověk je neustále překvapen dějem.......... Velké dík také patří tatínkům a dědečkům, kteří se nebáli a stoupli si na podium společně s dětmi a zahráli si mnichy.

Děkuji za vyřízení a podporu těchto projektů.

Andrea Hilleová
Comments