1. žákovský koncert

přidáno: 2. 10. 2019 6:30, autor: Josef Vlach

Ve středu 16. října se v Malém sále Jiráskova divadla uskuteční první z řady žákovských koncertů, které zde pravidelně pořádáme.

Hudebně literární večer

přidáno: 2. 10. 2019 6:24, autor: Josef Vlach

V pátek 27. října 2019, v předvečer svátku svatého Václava se v hronovském mlýně uskutečnil 2. hudebně literární večer. Autorské čtení pouzie čtyř regionálníéch básníků a poučené slovo o historii mlýna doprovodili zpěvem žáci našeho pěveckého oddělení i jejich učitelka Zuzana Meierová Genrtová. Úpravu výtvarné podoby prostor mlýna zajistil pan učitel Jan Fiala. Slovem provázela a tíha organizace celé akce ležela na Zuzaně Meierové Genrtové.

Konference Učení pro život

přidáno: 2. 10. 2019 6:17, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 15. 10. 2019 8:05 ]

Pedagogické konference Učení pro život, která se konala ve dnech 19. a 20. září 2019 v areálu broumovského kláštera se zúčastnili nejen pedagogové naší školy, ale do kulturního programu konference, na kterém spolupracovalo šest základních uměleckých škol našeho okresu, se výrazným způsobem zapojili také naši žáci.
Účastníky při příchodu na konferenci již z dálky vítala dechová hudba v podání našeho Dechového orchestru mladých pod vedením pana učitele Miloše Meiera, slavnostní zahájení konference uvedlo vystoupení žákyň tanečního oboru pod vedením paní učitelky Zuzany Zítkové. V historických prostorách kláštera navíc účastníci shlédli výstavu prací žáků výtvarného oboru, kterou zde instaloval pan učitel Jan Fiala.
Konference (včetně kulturního programu) byla jejími účastníky hodnocena velice kladně až s nadšením.

Zahájení školního roku

přidáno: 2. 9. 2019 0:46, autor: Josef Vlach

Zahájení školního roku 2019/2020 se koná v pondělí 2. září 2019 od 13:00 v ZUŠ Hronov. Od úterý 3. září 2019 již probíhá výuka dle rozvrhů.

Dechový orchestr v Máchově kraji

přidáno: 2. 7. 2019 4:16, autor: Josef Vlach

Ve dnech 21. 6. – 23. 6. 2019 se Dechový orchestr mladých vydal na koncertní zájezd k Máchovu jezeru. V pátek okolo druhé hodiny odpolední jsme se vydali na cestu do Bělé pod Bezdězem, kde jsme odehráli náš první koncert. Posluchači si mohli vyslechnout klasickou českou dechovku, ale i jazz, swing a hudbu filmovou. Po koncertě jsme odjeli do rekreačního areálu Poslův mlýn, kde jsme byli ubytováni. Koncert nás tak zmohl, že jsme zvládli akorát povléknout postele a šli spát. V sobotu se podávala snídaně již v 7:30, a tak nás budíček v sedm hodin nemile překvapil (některé až rozčílil). Poté, co jsme konečně sebrali síly, jsme si udělali výlet na hrad Bezděz. Cesta nahoru byla velmi náročná, ale přece jen jsme vyšplhali až na vrchol. Po návratu do kempu jsme se naobědvali a vyrazili na náš druhý koncert do Doks. Po koncertě jsme dosáhli svého cíle a viděli vytoužené Máchovo jezero. Večer jsme si zahráli plážový volejbal, do kterého se zapojili malí i velcí a dokonce i náš pan dirigent. V neděli ráno jsme si zabalili věci, vrátili chatky do původního stavu (v rámci možností) a strávili poslední společné chvíle v areálu kempu. Po obědě nás čekal poslední koncert ve Starých Splavech. Po zabalení všech nástrojů, nátrubků a not jsme zamířili směr domov Hronov. Okolo deváté hodiny večer jsme dorazili domů živí a zdraví bez jediné odřeninky. Chtěli bychom poděkovat našemu úžasnému panu dirigentovi panu Miloši Meierovi, paní doktorce Andree Adamové, Martině Hofmanové a v neposlední řadě panu řidiči. V příštím školním roce se po několika letech chystáme opět do Chorvatska na ostrov Krk.

Za dechový orchestr Rada starších DOM

11. žákovský koncert

přidáno: 13. 6. 2019 4:57, autor: Josef Vlach

Poslední žákovský koncert tohoto školního roku se bude konat v úterý 18. června 2019 od 17:00 v Malém sále Jiráskova divadla.

Koncert absolventů

přidáno: 13. 6. 2019 4:55, autor: Josef Vlach

Letošní koncert absolventů se koná v pondělí 17. června 2019 od 18:00 v Malém sále Jiráskova divadla v Hronově. Představí ne na něm žáci I. a II. stupně hudebního oboru.

Přijímací zkoušky

přidáno: 11. 6. 2019 2:09, autor: Josef Vlach

Přijímací zkoušky do hudebního, tanečního i výtvarného oboru naší školy se budou konat v rámci Dne otevřených dveří ve čtvrtek 20. června 2019 od 16:00 v ZUŠ Hronov. Již nyní můžete v ZUŠ podat vyplněnou přihlášku, tu si můžete stáhnout na webu školy www.zushronov.cz nebo si ji můžete vyzvednout přímo v ZUŠ Hronov. V kanceláři školy je také možno domluvit náhradní termín přijímací zkoušky. V rámci Dne otevřených dveří si budete moci prohlédnou nově rekonstruované prostory.

Hup do prázdnin

přidáno: 5. 6. 2019 1:59, autor: Josef Vlach

Srdečně Vás zveme na koncert žáků ZUŠ Hronov, který se pod názvem Hup do prázdnin uskuteční ve středu 12. června 2019 od 18:00 v Jiráskově divadle. Na koncertě se představí taneční soubory školy a pěvecké oddělení ZUŠ Hronov.

Členská schůze SRPDŠ při ZUŠ Hronov

přidáno: 28. 5. 2019 5:42, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 11. 6. 2019 5:24 ]

Ve středu 26. června 2019 od 17:00 se bude konat členská schůze SRPDŠ při ZUŠ Hronov. V příloze naleznete program, Zprávu o hospodaření a rozpočet na rok 2019. Pokud byste měl někdo z rodičů zájem zapojit se do práce výboru SRPDŠ, neváhejte mne kontaktovat.
Josef Vlach, ředitel ZUŠ Hronov