Aktuality

Přerušení výuky na ZUŠ Hronov

přidáno: 12. 3. 2020 4:25, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 16. 3. 2020 8:52 ]

Rozhodnutím zřizovatele (Město Hronov) a následně i Vlády ČR je Základní umělecká škola Hronov od pondělí 16. března 2020 ve stejném režimu jako základní školy, to znamená, že je zakázána osobní přítomnost při vzdělávání nebo studiu žákům ZUŠ Hronov. Zároveň jsou do odvolání zrušeny všechny akce pořádané školou i akce, kterých se škola plánovala účastnit.

Výuka v kurzech Akademie je také do odvolání přerušena.

Pokud to bude možné, učitelé budou řídit samostudium žáků školy prostřednictvím mailů, telefonicky nebo dalších prostředků vzdálené komunikace.

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví

přidáno: 10. 3. 2020 4:21, autor: Josef Vlach

Od středy 11. března 2020 jsou na neurčito uzavřeny základní, střední i vysoké školy a také školská zařízení. Z mimořádného opatření MZ se sice zdá, že se to ZUŠ netýká (základní umělecké vzdělávání), ale je to nejspíš proto, že ministr zdravotnictví nevěděl, že se na nás vztahuje školský zákon. Situaci jsem konzultoval s předsedou Ústřední umělecké rady ZUŠ ČR i s členkou předsednictva Asociace ZUŠ ČR. Panuje všeobecný názor, že zákaz výuky se vztahuje i na ZUŠ.  Předpokládám, že s žáky budou učitelé v kontaktu telefonicky, mailem, případně i přes video prostřednictvím chytrých telefonů. Taky se v příštím týdnu nebudou konat plánované dva žákovské koncerty.

To vše za předpokladu, že se potvrdí, že mimořádné opatření MZ se vztahuje i na ZUŠ.

Zatím není jasné, jak dlouho bude tato situace trvat.

Děkuji za pochopení a věřím, že tuto nepříjemnou situaci společnými silami ve zdraví překonáme.

Josef Vlach, ředitel ZUŠ Hronov

 

Další žákovské koncerty

přidáno: 4. 3. 2020 8:48, autor: Josef Vlach


ZUŠ Hronov pořádalo okresní kolo kytaristů

přidáno: 4. 3. 2020 8:47, autor: Josef Vlach

V úterý 3. března 2020 naše škola pořádala okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na kytaru. Soutěže se zúčastnilo celkem 31 kytaristů a kytaristek z pěti ZUŠ našeho okresu. O mustístění a postupech do krajského kola rozhodovala tříčlenná porota z vybraných regionálních pedagogů. O organizační zajištění soutěže se staral kolektiv zaměstnanců naší školy, kterým patří za bezproblémový průběh soutěže poděkování.

Okresní kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír

přidáno: 4. 3. 2020 8:42, autor: Josef Vlach

V úterý 3. března se v ZUŠ Náchod konalo okresní kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na klavír. Z naší školy se soutěže zúčastnili dva žáci: Veronika Martinová ze třídy pana učitele Zdeňka Horáka a Tomaš Jakoubek, kterého učí paní učitelka Klára Bydžovská. Oba shodně ve svých kategoriích obsadili druhá místa. Gratulujeme.

Karlovarský skřivánek

přidáno: 25. 2. 2020 2:36, autor: Josef Vlach

Mimořádného úspěchu dosáhli žáci pěveckého oddělení naší školy na oblastním kole soutěže Karlovarský skřivánek 2020. Soutěže se zúčastnilo osm žáků ze třídy paní učitelky Zuzany Meierové Genrtové za klavírního doprovodu paní učitelky Kláry Bydžovské.
Do celostátního kola v Karlových Varech postoupily ve svých kategoriích Anna Hofmanová, Štěpán Kaválek, Rozálie Brátová a Josef Pospíšil. První místo bez postupu obsadila Věra Soukupová, na druhém místě se umístili Veronika Bartoňová, Matyas Lavička a Anežka Hájková.
Gratulujeme!

Únorové žákovské koncerty

přidáno: 11. 2. 2020 2:28, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 25. 2. 2020 2:30 ]


Dechový orchestr mladých a Pěvecký sbor ZUŠ Hronov v Praz

přidáno: 8. 1. 2020 2:12, autor: Josef Vlach

V úterý 17. 12. 2019 se výprava ze ZUŠ Hronov vydala potěšit Prahu svým uměním. V dopoledních hodinách se hudebníci a zpěváci vydali na cestu a po třetí hodině odpolední jsme dorazili do Prahy. Dotáhnout nástroje od Rudolfina na Staroměstské náměstí dalo zabrat nejen dětem, ale i našemu panu dirigentovi. Před koncertem jsme stihli projít vánoční trhy, nakoupit potřebné dekorace a ochutnat vánoční speciality. Koncert otevřel dechový orchestr velmi netradičně a tím překvapil všechny posluchače. Místo koled orchestr zahrál melodie Franka Sinatry, Puttin on the Ritz od Irvinga Berlina nebo Škoda lásky od Jaromíra Vejvody. Poté nastoupil sbor ve svých klasických fialových pláštích a navodil v Praze vánoční atmosféru. V jeho podání bylo možné slyšet pásmo barokních i lidových koled. Sbor vystřídal opět orchestr, který celý koncert ukončil. Na závěr orchestr zahrál melodie Glenna Millera a již tradičně přídavkovou skladbu s názvem Tequila. ZUŠ Hronov v Praze sklidila velký úspěch, a nejen od diváků dostala pochvalu formou potlesku, ale i pořadatelé byli z našich výkonů nadšeni. Doufáme, že jsme v Praze nehráli a nezpívali naposledy a že se tam brzy opět vrátíme. Martina Hofmanová a Martin Čeřovský

Schválený rozpočet ZUŠ Hronov na rok 2020

přidáno: 7. 1. 2020 4:34, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 7. 1. 2020 4:35 ]

Rada města Hronova na svém jednání dne 18.12.2019, bod 17/27/323/4, schválila rozpočet ZUŠ Hronov na rok 2020 (viz příloha).

Česká mše vánoční

přidáno: 20. 12. 2019 1:38, autor: Josef Vlach


1-10 of 370