Aktuality

I nadále v režimu distančního vzdělávání

přidáno: 12. 2. 2021 1:42, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 12. 2. 2021 1:42 ]

Podle vyjádření ministra školství i v týdnu od 15.2.2021 zůstávají školy ve stejném režimu, jako v tomto týdnu. A to bez ohledu na to, zda bude či nebude platit nouzový stav. Pokračujeme tedy v distančním vzdělávání.

Distancování od výzvy na sociálních sítích

přidáno: 8. 2. 2021 2:56, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 8. 2. 2021 4:05 ]

V posledních dnech se na sociálních sítích šíří výzva k účasti na protestní akci na hronovském náměstí. Z přiloženého plakátku by bylo možné nabýt dojmu, že je s touto akcí spojena ZUŠ Hronov jako instituce. Tak tomu rozhodně není. Pokud se na této akci aktivně podílí některý ze zaměstnanců školy, je to jeho soukromá iniciativa, na kterou má samozřejmě právo. Škole nepřísluší se zapojovat do jakékoli politické čínnosti. Byl jsem ujištěn, že informace na sociálních sítích budou upraveny tak, aby nebudily dojem podpory akce naší školou.

PhDr. Josef Vlach, ředitel ZUŠ Hronov

Zůstáváme v režimu distančního vzdělávání

přidáno: 4. 2. 2021 1:31, autor: Josef Vlach

I po jarních prázdninách zůstáváme v režimu distančního vzdělávání. Zatím je stanoveno, že v tomto režimu zůstaneme do 14. února. Předpokládáme, že okolo 10. února bude oznámeno, jak to bude s výukou po 14. únoru.

Smutná zpráva

přidáno: 21. 1. 2021 0:07, autor: Josef Vlach

V úterý 19.ledna 2021 nás opustila paní Jana Šatrová. Poslední rozloučení se bude konat v pátek 22. ledna 2021 v obřadní síni v Hronově.

S paní Janou Šatrovou jsem prožil 23 let svého profesního života. Když jsem se 1. ledna 1998 stal ředitelem Základní umělecké školy Hronov, bylo to spojeno s přechodem do právní subjektivity. Škola se osamostatnila od školského úřadu v Náchodě a musela si své právní, ekonomické i odborné záležitosti zařizovat sama. To znamenalo kromě jiného dvě důležité věci: škola potřebovala mít svůj počítač a připojení na internet a zároveň potřebovala člověka, který bude mít na starosti účetnictví, platy, rozpočet a všechny věci s tím související. A tak se součástí ZUŠ Hronov stala paní Jana Šatrová.

Město mělo s obsazením tohoto místa jiné záměry, ale naštěstí jsme si paní Šatrovou uhájili a nikdy jsem za to nepřestal být vděčný. Pro mne jako začínajícího a nezkušeného ředitele bylo velmi uklidňující, když jsem věděl, že finance školy spravuje někdo, kdo roky pracoval jako vedoucí finančního odboru města. Její zkušenosti, ale i kontakty velmi usnadnily přechod do právní subjektivity. Stali jsme se určitou raritou mezi zuškami regionu. Ostatní školy měly obvykle někoho na platy, někoho na účetnictví a možná ještě někoho jako sekretářku. Paní Šatrová zvládala všechny tyto oblasti. Sice se každou chvíli omlouvala, že to moc neumí s počítačem, pravdou ale je, že všechny programy používala tak, že by jí to většina kolegů mohla závidět. Když občas objevila v účetním programu chybu, tak než by volala technickou podporu, pokusila se program nějak obejít, aby byl výsledek správně.
V její práci ji charakterizovala pečlivost a spolehlivost. Každý ředitel vám potvrdí, že je k nezaplacení (a to téměř doslova), pokud se může spolehnout na člověka, který má na starosti finance. Někdy to až přeháněla, když v noci nemohla spát a přemýšlela, jak vyřešit problém, který se zrovna objevil. Dlouho jsem si neuměl představit, že by její práci na naší škole dělal někdo jiný. Před několika lety jsme ale začali proces postupného předávání jejího místa a zaučování nových adeptů. Do školy nedocházela už každý den, ale pouze dvakrát týdně. Dohlížela na obtížnější operace, byla po ruce, když se hledal nějaký dokument nebo byla potřeba rada. Tento proces byl nyní tragicky přerušen.

To, čeho jsem si vždy na paní Šatrové vážil snad ještě víc než její vysoké odbornosti, byla její lidskost. Na škole nepracuje a nepracoval člověk, který by byl tak nekonfliktní, kterého by měli všichni rádi, kterému by všichni věřili. Vždy ochotně poradila, když někdo potřeboval radu ve finanční oblasti, řadě z nás vyplňovala daňová přiznání, a to i pro naše rodinné příslušníky. Čas od času sháněla po škole kolegy, aby nepřišli o některé příplatky či cestovní náhrady, protože zapomněli nebo nestihli odevzdat některý z vyžadovaných dokumentů.

Do školy chodila mnohdy i nad rámec své oficiální pracovní doby. Byla mezi námi ráda. Prožívala se školou její těžší okamžiky, radovala se z jejích úspěchů. Stali jsme se takovou její širší rodinou, byla dobrým duchem školy, a pokud to tak mohu říci, byla takovou naší školní mámou. Bude nám všem moc chybět.
Zůstane příkladem vysoké odbornosti, ale také ochoty, obětavosti a dobré vůle. Příkladem dobrého člověka.

Za její práci i její život jí patří od nás všech, zaměstnanců Základní umělecké školy Hronov, velký dík.

Josef Vlach, ředitel ZUŠ Hronov

Rozpočet ZUŠ Hronov na rok 2021 a střednědový výhled rozpočtu na roky 2021 až 2024

přidáno: 4. 1. 2021 1:37, autor: Josef Vlach

V příloze si můžete prohlédnout oba schválené dokumenty.

Výuka po Novém roce opět distančně

přidáno: 29. 12. 2020 3:02, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 8. 1. 2021 2:06 ]

Podle současného vládního nařízení bude na ZUŠ Hronov probíhat minimálně do 22.1. 2021 veškerá výuka distančním způsobem.

Vánoční přání

přidáno: 18. 12. 2020 2:28, autor: Josef Vlach   [ aktualizováno 18. 12. 2020 2:31 ]

Výuka na přelomu roku 2020 a 2021

přidáno: 18. 12. 2020 2:22, autor: Josef Vlach

Výuka na ZUŠ Hronov v roce 2020 končí dnem 18. prosince 2020.

Po vánočních svátcích by měla výuka pokračovat od 4. ledna 2021.

V jaké to bude podobě

bude teprve upřesněno

podle vývoje epidemické situace.

Předvánoční výuka

přidáno: 15. 12. 2020 6:09, autor: Josef Vlach

Z usnesení Vlády ČR č. 1335 ze 14.12.2020 vyplývají dvě věci:

  1. Posledním dnem školního vyučování před Vánocemi je pátek 18. prosince 2020. Pokud to situace a vládní nařízení dovolí, bude školní docházka po Vánocích pokračovat v pondělí 4. ledna 2020.
  2. Přestože jsou v ČR přijata od pátku 18.12.2020 režimová opatření stupně 4 (PES), bude i v pátek 18.12.2020 pokračovat na školách (tedy i na naší škole) vyučování ve stejném režimu, jako doposud. Povolena je tedy:
    1. Individuální výuka
    2. Kolektivní výuka do počtu 10 dětí
    3. Pokud není z důvodu karantény prezenční výuka možná, nebo pokud jste se tak dohodli s vyučujícím, probíhá výuka distančně.

S ohledem na horšící se situaci je jistě žádoucí, abychom v tomto posledním předvánočním týdnu pečlivě a důsledně dodržovali všechna hygienická opatření, abychom si případnou karanténou nebo dokonce nákazou nepokazili Vánoce.

Návrh střednědobého výhledu rozpočtu

přidáno: 3. 12. 2020 5:11, autor: Josef Vlach

V příloze naleznete návrh střednědobého výhledu rozpočtu ZUŠ Hronov.

1-10 of 414