Hradecký slavík 2010

Datum přidání: May 19, 2010 11:24:26 AM

5. května 2010 se v Hradci Králové konala pěvecká soutěž „Hradecký slavík 2010“.

Tuto soutěž vyhlašuje Hradecká kulturní a vzdělávací společnost s.r.o., Hudební mládež Hradec Králové a Hudební katedra PdF UHK za podpory Statutárního města Hradec Králové. Soutěž se koná v budově Adalbertina, a protože letos bylo velké množství soutěžících, zpívalo se jak ve velkém sále, tak i v malém. Byly tedy i dvě poroty, jejímiž členy byli převážně profesoři z PdF UHK.

Soutěže se mohli zúčastnit zpěváci ve věku od 6 let do 25 let, kteří byli rozděleni do 8 kategorií. Každý musel zazpívat tři národní písně, nebo písně umělé na slova lidové poezie. Jedna z písní musela zaznít bez doprovodu. 8. kategorie byla pro komorní seskupení (duo, trio, kvarteto…) a nebyla věkově omezená.

Z naší ZUŠ Hronov se zúčastnily: ve 3. kategorii – Zuzana Meierová, ve 4. kategorii – Jana Jankovičová a v osmé dvě dua: Zuzana Meierová s Petrou Janečkovou a Jana Jakovičová s Veronikou Kuldovou. Všechny malé zpěvačky, které na klavír doprovodila Oksana Tsiporenko, podaly velmi pěkný výkon. Jana Jankovičová získala 3. místo a duo Jana Jankovičová a Veronika Kuldová získalo dokonce 1. místo a porazilo mnohem starší zpěvačky. Věchy zpěvačky na soutěž připravila paní učitelka Zuzana Meierová Genrtová. Úspěšným soutěžícím i paní učitelce gratulujeme.