Prodaná nevěsta v podání Pardubické konzervatoře

Datum přidání: May 03, 2012 9:55:45 AM

V neděli 29. dubna 2012 uspořádala ZUŠ Hronov ve spolupráci se SRPDŠ při ZUŠ Hronov organizovanou návštěvu Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci, kde se konalo představení Prodané nevěsty v podání studentů Pardubické konzervatoře. Pořadatelem tohoto benefičního představení byla Oblastní charita Červený Kostelec. Celkem 35 zaměstnanců školy, žáků a jejich rodičů nebo blízkých dopravil do Červeného Kostelce sjednaný autobus. Přes určité problémy se nakonec podařilo nalézt pro každého místo k sezení. Z představeni jsme byli všichni nadšeni. Orchestr měl velmi ztíženou roli malým prostorem ve zdejším orchestřišti, přesto podal znamenitý výkon. Přímo vynikající byli všichni sólisté, ale také sbor. A to nejen po stránce pěvecké, ale ještě více po stránce herecké. Z představení neustále proudilo obrovské nadšení a nasazení, všichni aktéři si své role užívali, v některých případech jsme vůbec nechtěli uvěřit tomu, že se jedná skutečně ještě o studenty. Je pochopitelné, že se takový výkon musel odrazit na posluchačích. Ti bez rozdílu věku nadšeně tleskali po jednotlivých áriích i sborech. Obdiv nás posluchačů patřil jak mladým zpěváků a muzikantům, tak také jejich pedagogům, dirigentovi i režisérce. Je jen veliká škoda, že toto představení může shlédnout jen omezený počet diváků. Určitě by si zasloužilo, aby ho natočila Česká televize a vysílala ho v hlavním vysílacím čase.