Víkend v Polsku patřil Dechovému orchestru mladých!

Datum přidání: Sep 10, 2012 3:57:23 PM

Ve dnech 25. a 26. srpna 2012 se Dechový orchestr mladých spojený ze Základních uměleckých škol z Červeného Kostelce a Hronova zúčastnil dvou koncertů v Polsku. První z nich se konal v lázeňském městě Kudowa-Zdrój, ve kterém se od pondělí 20. srpna konal jubilejní 50. Festiwal Moniuszkowski. Orchestr pod vedením dirigenta Miloše Meiera se v programu festivalu představil nejprve v dopoledních hodinách a to svým vystoupením v koncertní Mušli. V repertoáru zazněly skladby nejrůznějšího rázu. Od poklidné klasické hudby přes české i světoznámé valčíky a polky po moderní či taneční melodie různých aranžmá. Celé představení mělo u obecenstva velký úspěch.

Tímto však Festiwal pro mladé hudebníky nekončil. Odpoledne na ně totiž čekalo ještě jedno vystoupení v podobě průvodu lázeňským městem Kudowa-Zdrój. Nezúčastnili se ho pouze muzikanti hrající ve svých oranžových trikách, ale i Hronovské mažoretky. Celý průvod dotvořily stovky obyvatel a návštěvníků polských lázní. Všichni pochodující i nečinně přihlížející lidé pak dorazili až do krásně vyzdobeného lázeňského parku.

Druhý den orchestr zavítal do polského města Kłodzka, kde odpoledne vystoupil v místním parku. Repertoár se od předchozího dne nikterak nelišil, avšak sklidil ještě větší úspěch než v Kudowě-Zdrój. Diváci si svým potleskem vyžádali přídavek, kterým se stala, podle slov dirigenta Miloše Meiera, „alkoholična“ Tequila.

Všichni členové Dechového orchestru mladých si téměř poslední víkend prázdnin velmi užili, ovšem než většina z nich usedne do školních lavic, bude je čekat ještě jeden koncert na Festivalu dětských dechových orchestrů v Havlíčkově Brodě, který pořádá místní pivovar Rebel.

Pavlína Vlachová a Jakub Čeřovský